Вид спорту карате JKS є різновидом карате стилю Шотокан. Карате JKS бере назву від головної організації, що керує розвитком цього напрямку карате з штаб-квартири в Токіо, Японія: Japan Karate Shotorenmei - Японська федерація карате «Шото».

Особливість напрямку JKS полягає в об'єднанні традиційного методу карате як бойового мистецтва і системи виховання з сучасними спортивними технологіями. Саме це робить наш напрямок доступним з точки зору поширення масового спорту і ефективним з точки зору відбору та спеціалізації до спорту вищого рівня.

В Україні карате JKS розвивається в рамках роботи Всеукраїнської громадської організації "Українська асоціація карате".

Українська асоціація карате існує з 04 ​​лютого 2004 року. Із зазначеного часу асоціація розгорнула свої підрозділи в 14 областях України, офіційно зареєструвала окремий вид спорту "Карате JKS", отримала статус національної (наказ №3531 від 10.10.2010 року), а також уклала договір про співпрацю з Міністерством молоді та спорту України (№ 195 від 06.12.2010 року). Українська асоціація карате має офіційно затверджені правила по організації і проведенню змагань з карате JKS, і програму з підготовки спортсменів з даного виду спорту.

З моменту свого заснування ВГО "Українська асоціація карате" об'єднала і виховала цілу плеяду кваліфікованих фахівців і спортсменів, серед яких 7 заслужених тренерів України, 9 тренерів вищої категорії, 8 заслужених майстрів спорту, 30 майстрів спорту України міжнародного класу та 32 майстри спорту України.

Починаючи з 2004 року, Українська асоціація карате щорічно офіційно організовує і проводить чемпіонати і кубки національного і регіонального рівнів, регулярно бере участь в чемпіонатах і кубках Європи та Світу з карате JKS. Так, наша команда стала першою в командному заліку на чемпіонатах Європи з карате JKS в 2006 році в місті Донецьк, Україна, в 2008 році в місті Кембридж, Великобританія, в 2010 році в місті Рамат-Ган, Ізраїль. У 2014 році в місті Копенгаген, Данія, команда України посіла 2 місце. На чемпіонатах світу в 2007 році в місті Наха, Японія, в 2011 році в Единбурзі, Шотландія і в 2013 році в місті Токіо, Японія, наші спортсмени посіли другі місця.

На жаль, починаючи з 2014 року, результати виступів нашої команди почали погіршуватися із загальновідомих об'єктивних причин. Однак, всупереч обставинам, члени нашого колективу щороку беруть участь у міжнародних змаганнях, технічних і суддівських семінарах, проходять атестаційні екзамени за рівнем технічної майстерності і ліцензуванню інструкторської, екзаменаторской і суддівської діяльності.

Так, в 2016 році Національна збірна України з карате JKS взяла участь в чемпіонаті світу в Глазго, Шотландія, і посіла 11 загальнокомандне місце, в 2017 році нам вдалося вивезти команду на чемпіонат Європи в місто Монс, Бельгія, і зайняти 4 загальнокомандне місце. І вже на чемпіонаті світу в Дубліні, Ірландія, в 2019 році наша команда стала третьою серед 35 учасниць.

Для ефективної роботи організації постійно ведеться навчання, теоретичні та практичні заняття з підготовки суддівського корпусу. Зараз наша команда налічує 40 суддів національної категорії різного рівня і 8 суддів міжнародної категорії. Також проводяться екзаменаційна і атестаційна робота на національному рівні.

Керівним органом Української асоціації карате, відповідно до Статуту, є: загальні збори членів організації, правління і президент.

На даний момент основним завданням роботи Української асоціації карате як громадської організації є подальша популяризація карате JKS як масового і зрозумілого виду спорту для всіх верств населення. Будучи, в першу чергу, ефективною системою фізичного виховання, карате JKS задовольняє потребам фізичного виховання дітей та молоді, а також успішно застосовується в якості оздоровчої практики для тих, хто займається карате в дорослому віці.

Подальший розвиток діяльності ВГО "Українська асоціація карате" зі спортивного напрямку полягає в підвищенні рівня підготовки спортсменів і успішних виступах національної збірної на міжнародних змаганнях. У напрямку громадської діяльності - в підготовці кваліфікованого інструкторського і тренерського складу для подальшого поширення і популяризації здорового способу життя та прогресивної громадської позиції.